risk

آیا شما فردی ریسک پذیر هستید؟

1000 1000 آگاه

آیا شما فردی ریسک پذیر هستید؟

همیشه ریسک کردن به معنای شکست و یا نتیجه ای برخلاف میلیتان نیست. اگر از ریسک کردن دوری می کنید قطعا برای شما سکون راحت تر از حرکت است.

اکثر افراد موفق اصلی ترین علت موفقیت خود را ریسک کردن و به دنبال چالش جدید رفتن می دانند اما برخی تنها هنگامی مایل به عمل هستند که از نتیجه ی آن مطمئن باشند، این افراد هر سناریویی را به دقت مورد تحقیق قرار داده و سپس اگر به طور قطعی نتیجه ای مطلوب داشته باشد به آن عمل می کنند. این تصمیم گیری بر اساس اطمینان و ثبات صد درصدی می تواند بسیار ناامید کننده و خسته کننده باشد.گاه از حفاظ امنیتی خود بیرون آمدن و یا حداقل تلاش برای انجام آن می تواند منجر به اتفاقات بهتری شود به خصوص که زندگی پر از عدم اطمینان ها و بی ثباتی ها است.

لذت موفقیت با منتظر ماندن اتفاق نمی افتد. فردی که قدرت ریسک پذیری ندارد هرگز شادی را تجربه نخواهد کرد زیرا همیشه منتظر آن بهتری است که مطمئن باشد اتفاق خواهد افتاد درست مانند کسی که در کانال های تلوزیون دنبال بهترین برنامه است و در آخر نه آن برنامه ی بهتر را پیدا خواهد کرد و نه از دیگر برنامه ها لذت برده است.
احتمالات اجتناب ناپذیر و جوهر زندگی بشر است بنابراین مهم نیست چقدر امکانات دارید، اگر از همان مقدار ناچیز هم به درستی استفاده نکنید هیچ کدام به درد نخواهد خورد. می توانید برای شروع از ریسک های کوچک شروع کنید، مثلا رفتن به یک قرار ملاقات یا در زمینه ی مالی خریدن یک کتاب و ثبت نام در یک دوره ی آموزشی.

نظر شما