چرا آرایشگرها اطلاعات خصوصى اکثر مشتریانشان را مى دانند؟

2039 1928 آگاه
آیا تا به حال دقت کرده اید، آرایشگرها اطلاعات خصوصى اکثر مشتریانشان را مى دانند؟ مى دانید چرا ؟

بعضی افراد با غریبه ها راحت درد و دل می کنند و اطلاعات و مسائل خصوصی خود را بیش از اندازه در اختیار آنها قرار می دهند.

برای خیلی از افراد تماس فیزیکی نشانه ی اجازه به آنهاست تا بتوانند ارتباطی نزدیک با شما برقرار کنند. لمس کردن، کوتاه کردن مو و آرایش ناخن به صورت ناخودآگاه درک نادرستی از صمیمیت در افراد به وجود می آورد. اما دلایل دیگری که افراد بدون دلیل اطلاعات خصوصی زیادی از خود را به اشتراک می گذارند چیست؟

  • تسلی گرفتن از غریبه ها:آیا تا به حال در اتاق انتظار، در کنار فرد غریبه ای که اطلاعات زیاد راجع به خودش می دهد بوده اید؟ یک غریبه شما را قضاوت نمی کند و اگر هم قضاوت کند اهمیتی ندارد چراکه به احتمال زیاد این فرد را دوباره نخواهید دید. برای برخی افراد بیان مشکلات و رازها به افراد غریبه راه حل سریع تر، آسان تر و کم هزینه تری نسبت به مراجعه به یک درمانگر می باشد.
  • تلاش اشتباه برای ورود سریع به یک رابطه: این افراد وقتی فرد جدیدی را ملاقات می کنند با هدف کاهش تنش و استرس احتمالی در شروع صحبت، شروع به بازگو کردن مسائل خصوصی زندگیشان می کنند.
    مرزهای ضعیف: در میان گذاشتن زیاد بعضی از اطلاعات نشانه ی مرزبندی ضعیف شخص است.چنین افرادی درک نمی کنند که هر اطلاعاتی مناسب آن نیست که با هر شخصی در میان گذاشته شود.
  • تلاش برای ایجاد حس هم دردی: هنگامی که کسی از مشکلات و سختی های زندگی و کودکی خود می گوید، این افراد با به اشتراک گذاشتن مشکلات شخصی خود قصد ایجاد حس هم دردی و صمیمیت دارند.
    اما اگر فردی شروع به دادن اطلاعات بیش از اندازه از خود کرد سعی کنید موضوع بحث را عوض کنید و یا گاه شاید مجبور شوید مستقیما به او گوشزد کنید که از ادامه ی صحبت پیرامون مسائل شخصی او خشنود نیستید.در میان گذاشتن داستان خصوصی زندگی و درد و دل کردن می تواند اثر بخش باشد در صورتی که در زمان و مکان درست و با افراد مناسب باشد.

نظر شما