ایدز

ایدز یک بیماری ترسناک نیست

1024 512 آگاه

ایدز یک بیماری ترسناک نیست، افراد مبتلا به ایدز ترسناک نیستند. یک دسامبر ۲۰۱۸، سی امین سالگرد روز جهانی ایدز است که ابتدا در سال ۱۹۸۸ توسط سازمان جهانی بهداشت نام گذاری شد.

هدف از این روز گسترش آگاهی جهانی مبارزه با ایدز و حمایت از افراد مبتلا به آن است.

به گفته ی سازمان ملل تا سال ۲۰۱۷، ۳۶۰۹ میلیون نفر مبتلا به اچ آی وی در سراسر جهان زندگی می کنند که تقریبا حدود ۱۵درصد از این افراد، خود از ابتلا به این ویروس آگاه نیستند.

پیشنهاد می شود افراد بین سنین ۱۳ تا ۶۴ سالگی حداقل یک بار مورد آزمایش قرار گیرند.

اغلب افراد به هنگام صحبت راجع به ایدز دچار اضطراب شده و دوست ندارند درباره ی آن صحبت کنند و بدتر از آن، حتی نمی دانند در برابر فرد مبتلا به ایدز چگونه عمل کنند.

بهتر است بدانید که:

  • شما با نزدیک شدن به این افراد، دست دادن، روبوسی و معاشرت با آن ها به این ویروس مبتلا نخواهید شد.
  • نباید از واژه ی “قربانی” برای اشاره به این افراد استفاده کنید زیرا این واژه نشان دهنده ی بی قدرتی و نا امیدی است.
  • هنگام روبرو شدن با این افراد از آن ها نپرسید که چگونه به این بیماری مبتلا شده اند، این سوال چه اهمیتی می تواند داشته باشد؟
  • از لمس کردن آن ها نترسید. لمس کردن یکی از راه های ابراز احساسات و جلب اعتماد است، اعتمادی که این افراد در روبه رو شدن با دیگران بسیار به آن احتیاج دارند.
  • خودتان باشید؛ نیازی به یادگیری رفتاری خاص و جدید در هنگام رو به رو شدن با این افراد نیست، بلکه فقط احتیاج دارند تا با احترام و بدون تبعیض با آن ها برخورد شود.

و در آخر به یاد داشته باشید هر شخصی از هر قوم و نژاد، جنسیت و طبقه اجتماعی می تواند مبتلا به ایدز شود و حتی ممکن است در طول روز با این افراد برخورد کنید بدون آن که حتی از بیماری آن ها اطلاع داشته باشید. بنابراین بر اطلاعات خود بیفزایید تا هنگام روبرو شدن با این افراد واکنش های نادرست و هیجانی نداشته باشید.

نظر شما